A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Кремидівський заклад загальної середньої освіти Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області

Якщо дитина пережила лихо.

Дата: 01.02.2024 09:25
Кількість переглядів: 17

Чому підлітки долучаються до небезпечних флешмобів в інтернеті та як розпізнати, що з ними щось не так, фото

  1. Намагайтеся підтримувати чи відновити звичний режим дня, наприклад, приготування їжі, відвідування навчальних занять, робота по дому тощо. Ваші діти повинні брати активну участь у повсякденних справах.
  2. Заохочуйте дитину до продовження навчання або роботи (якщо це взагалі можливо).
  3. Підтримуйте звичні сімейні ролі та функції. Наприклад, не намагайтеся перекласти на дитину додаткові обов’язки  і не очікуйте від неї задоволення власних емоційних потреб.
  4. Переконуйте дитину у тому, що все вже скінчилося, і що ви тепер у безпеці – але якщо це насправді так. Можливо, Вам доведеться неодноразово вдаватися до таких переконань.
  5. Дослухайтеся до дитини  і сприймайте її тривоги і почуття максимально серйозно.
  6. Розмовляйте, розкажіть дитині про те, що трапилося, максимально зрозумілою для неї мовою, при цьому уникаючи страшних і трагічних деталей. Якщо   приховувати від дитини правдиву інформацію, вона самостійно «заповнить прогалини» на основі власного досвіду, отриманої деінде інформації і  власної уяви.
  7.  Обговорюйте з дитиною те, як люди можуть реагувати на стрес. Описуйте відчуття, які є природними в обставинах, що склалися та переконайте дитину, що з часом вона почуватиме себе краще.
  8. Підтримуйте участь дитини в спортивних та молодіжних заходах. Переконайте дитину, що розважатися і насолоджуватися життям – це нормально.
  9. Переконайтеся, що ваші діти повноцінно відпочивають та сплять.
  10. Надавайте дитині достатньо часу для спілкування з родичами та друзями.
  11. Говоріть про ваші почуття зрозумілою дитині мовою і заохочуйте дітей ділитися своїми почуттями.
  12. Створіть у дитини відчуття контролю за власним життям. Навіть найпростіші рішення – наприклад, вибір між двома варіантами – дозволить розвинути у дитини відчуття контролю.
  13. Намагайтеся зрозуміти дитину. Пам’ятайте, що наприклад, різка зміна настрою може бути способом реагування дитини на трагічні чи стресові події.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень